X Jubileuszowy Rajd Rowerowy "Składaki na Wheelerze"
W dniach 6-8 czerwca 2014 roku odbył się X Jubileuszowy Rajd Rowerowy osób po transplantacji narządów - przede wszystkim serca, ale obecni byli również pacjenci po przeszczepie nerki.
W sumie 30 uczestników wzięło udział wspólnie z nami w tym uroczystym wydarzeniu, którego przeprowadzenie było możliwe dzięki współpracy, pracy i poświęceniu wielu firm i osób, za co niniejszym serdecznie dziękujemy (m.in. Wheller, Witamina, stadnina koni "Evex"). Najserdeczniejsze podziękowania należą się Alicji Chachaj, nie tylko naszej wolontariuszce i pracownicy SCCS, ale również dobremu duchowi całego przedsięwzięcia i niezrównanej organizatorce jubileuszowej wyprawy.
Rajd wyruszył o godz. 9.00 spod pawilonu "B" SCCS w Zabrzu, w obecności Profesora Strojka i Profesora Zakliczyńskiego, po pożegnaniu przez pana Jana Statucha, naszego wolontariusza, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w tej edycji rajdu i pozostał pod opieką medyczną w szpitalu. Kolumnę rajdu ubezpieczała policja zabrzańska, która włączając sygnał startu, odprowadziła uczestników wyprawy na rogatki miasta.
Wyprawa ruszyła przez Rokitnicę do Dolomitów "Sportowej Doliny" w Bytomiu. Pierwszy przystanek był w Dąbrowie Górniczej, gdzie Pan Prezydent Zbigniew Podraza wspólnie z urzędnikami miasta i przedstawicielami społeczności lokalnej ugościli nas obiadem i pobytem w Aquapark "Nemo". Następnie wszyscy wsiedli do autokaru, specjalnie zamówionego w tym celu i wyruszyli do Trzyciąża. Wójt gminy, Pan Roman Żelazny, razem z naszym kolejnym wolontariuszem, panem Dariuszem Konstantym, zorganizowali serdeczne powitanie w stadninie koni z ogniskiem, przejażdżką konną dla dzieci i młodzieży, wycieczką balonem i grillowaniem, "okraszone" pokazem malowania obrazów bez używania rąk przez Pana Stanisława, warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz występem niewidomego piosenkarza Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej z zaprzyjaźnionej Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.
Po noclegu w pobliskim klasztorze w Ibramowicach, następny dzień wypełniony był błogim wypoczynkiem, wyprawą krajoznawczą do okolicznych skałek oraz prozdrowotnymi pogadankami na temat życia przed i po transplantacji narządów. Wieczorem wyprawa skierowała się do Krakowa, gdzie odbywały się 11. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać mimo wszystko", zorganizowane przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko".
Na krakowskim rynku od rana w niedzielę prowadzona była przez naszą Fundację akcja promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej (bez względu na wiek i tryb życia dostępne są proste reguły do codziennego stosowania), wspólnie z osobami po transplantacji narządów, niepełnosprawnymi siatkarzami i kierowcą rajdowym Bartkiem Ostałowskim oraz naszą nieocenioną "obstawą" medyczną pod wodzą Pani Doktor Joanny Śliwki i Pani Profesor Ewy Kucewicz, która to ostatnio wymieniona chlubnie reprezentowała Śląskie Centrum podczas rozmowy na temat przeszczepiania narządów i roli lekarza w tej kwestii z prowadzącymi Dni Integracji Michałem Olszańskim i Krzysztofem Głombowiczem.
Więcej informacji: