XXVII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w dniach 19-23 października 2020 r. XXVII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszące jej XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej.

Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „HEART-TEAM gwarancją nowoczesności, bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu”. Z roku na rok nasi chorzy są coraz trudniejsi, mają coraz więcej chorób towarzyszących, dlatego ich leczenie wymaga współpracy wielu specjalistów. W dobie pandemii współpraca ta nabiera szczególnego znaczenia. Covid19 całkowicie zmienił naszą rzeczywistość, stając się dla wszystkich, a zwłaszcza dla środowiska medycznego dużym wyzwaniem.

Obowiązujący w kraju stan pandemii niejako wymusił, aby w tym roku nasze spotkanie odbyło się on-line, co nie oznacza, że zaproszeni goście będą wirtualni. Wręcz przeciwnie, swój udział zapowiedzieli najlepsi krajowi eksperci – specjaliści kardiolodzy, kardiochirurdzy, anestezjolodzy, a także fizjoterapeuci, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i „na żywo” podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem. Od lat staramy się, aby program Konferencji opierał się na zagadnieniach i problemach, z jakimi spotykacie się Państwo w swojej codziennej pracy klinicznej na oddziale, czy w poradni. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wiele zaproponowanych tematów omawianych będzie w odniesieniu do Covid19 i jego wpływu na przebieg choroby i jej leczenie. Mocno skupimy także uwagę na najnowszych wytycznych ESC dotyczących postępowania w ostrych zespołach wieńcowych bez uniesienia odcinka ST, migotaniu przedsionków,  wrodzonych wadach serca u dorosłych oraz dziedzinie kardiologii sportowej i wysiłku fizycznego u pacjentów ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi.

Jak co roku zapraszamy na Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej, które cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. W tym roku skoncentrujemy się między innymi na aspektach klinicznych i bezpieczeństwie przy zabiegach rotablacji, ocenie czynnościowej obrazowania wewnątrzwieńcowego oraz na interwencjach wysokiego ryzyka.

Szanowni Państwo,

Siłą, ale i tradycją naszych zabrzańskich spotkań jest z jednej strony gwarantowany przez ekspertów wysoki poziom kliniczny i naukowy, z drugiej zaś jej edukacyjny charakter. Zdobyta wiedza przełożona na praktykę nie tylko poprawia jakość leczenia, ale także jego skuteczność.
Mamy nadzieję, że pomimo zmiany formy konferencji, która jest dla nas także dużym wyzwaniem technicznym,  będziecie Państwo chcieli spędzić z nami czas. Bardzo na to liczymy.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,