Koncert z okazji Jubileuszu XXV MKK w Zabrzu

6 czerwca 2018r. o godzinie 19:00.

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w Zabrzu już po raz XXV Jubileuszową Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszące jej XIX Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej oraz II Warsztaty Echokardiografii.

Rok 2018 dla Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej jest rokiem szczególnym ze względu na obchodzony Jubileusz. Tak, to już 25 lat!

Zorganizowane w 1993 roku przez Panów profesorów Zbigniewa Religę i Mariana Zembalę pierwsze spotkanie w międzynarodowym gronie miało być swego rodzaju oknem na świat w czasach, w których w światowej medycynie, zwłaszcza w kardiochirurgii i transplantologii, dokonywał się imponujący postęp, a dostęp do niego mogli mieć tylko nieliczni. Z biegiem lat sytuacja zmieniała się, a Konferencja dynamicznie rozwijała, dostosowując zarówno swój format, jak i proponowaną tematykę do aktualnych oczekiwań jej uczestników. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że ma się świetnie.

Szczególnie cieszy nas fakt, iż jest ona, po Kongresie PTK, najdłużej trwającym cyklicznym spotkaniem kardiologicznym w Polsce, postrzeganym przez naszych gości jako jedno z najciekawszych wydarzeń naukowych.

Mając na uwadze ciągły rozwój naszej Konferencji chcielibyśmy, aby tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Od wytycznych do codziennej praktyki”. Zalecenia towarzystw naukowych to nieodzowny element nowoczesnej medycyny, stawiającej sobie za cel poprawę wyników leczenia. Decyzje w codziennej praktyce powinny być oparte na dowodach (evidence-based medicine). Jednakże w natłoku nowych doniesień, nowych wytycznych oraz pojawiających się sprzecznych wyników badań, postępowanie w codziennej praktyce klinicznej może być utrudnione. W takich przypadkach

ogromnie ważną rolę odgrywają eksperci z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, którzy są zawsze gotowi do udzielania porad i wskazówek w przypadkach, gdy poprawne postępowanie nie zawsze jest oczywiste.

Mamy nadzieję, że proponowany przez nas program spełni Państwa oczekiwania. Przygotowane przez nas zagadnienia będą obejmować m.in.:

• najnowsze wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego

• niewydolność serca

• zatorowość płucną i nadciśnienie płucne

• zaburzenia rytmu serca

• sesje interdyscyplinarne (kardioonkologia, kardioseksuologia, intensywna opieka kardiologiczna, omdlenia, kardiologia

sportowa)

• leczenie przeciwkrzepliwe i przeciwpłytkowe.

Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak co roku prezentowane będą ciekawe wykłady i trudne przypadki.

W programie nie zabraknie sesji skierowanych do kardiologów interwencyjnych i echokardiografistów, przygotowanych w formie warsztatów. Z pewnością jak zawsze atrakcyjnym elementem edukacyjnym będą transmisje z zabiegów „na żywo”.

Swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie kliniczne i naukowe w zakresie diagnostyki i leczenia chorób serca, płuc i naczyń. Udział zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczynią się do wielu ciekawych, często kontrowersyjnych dyskusji.

Szanowni Państwo, już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Zabrza!

Na wyjątkowy jubileusz XXV-lecia M K K w Zabrzu Fundacja SCCS zaprasza do DMiT w Zabrzu by wspólnie powspominać w klimacie piosenek Kasi Stankiewicz wraz z Varius Mans 6 czerwca 2018r. o godzinie 19:00.

Bilety można nabyć na stronie https://www.ticketmaster.pl/artist/varius-manx-i-kasia-stankiewicz-bilet...

Prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior
Przewodniczący Konferencji